Červen 2015

Pomačkané lamely žaluzie

19. června 2015 v 13:17


Při neopatrném zacházení muže dojít k mechanickému poškození - k promáčknutí nebo pomačkání lamel žaluzie. Lamely žaluzie jsou propleteny žebříčkem a bílou stužkou. Na místě u zákazníka tedy tato oprava provést nelze. Musí se celá žaluzie odšroubovat a zaslat do firmy, která žaluzie vyrábí. Tam je možné nějaké lamely vyměnit - avšak hrozí riziko, že barevný odstín nové lamely bude trochu jiný. Na zvážení každého je pak i cena opravy oproti nové žaluzii.

Sousty náhradních dílů na žaluzie naleznete na eshopu: www.zaluzieservis.cz

Co je markýza

11. června 2015 v 10:11

Co je markýza?


Markýza je stínicí produkt, který elegantně a účeně zastíní terasy, zimní zahrady, ale i výlohy nebo okna na fasádě domu.
Je vyrobena z lehké hliníkové konstrukce a velice kvalitní odolné látky. Markýza vytváří příjemný stín na terasách a umožnujě tak zvětšit obytný prostor, volán zajišťuje ochranu před nízkým podvečerním světlem.
Můžeme se s nimi nejvice setkat v restauracích které je využívají na svých venkovních posezeních.

Vyrábí se mnoho typů markýz:
Kloubové markýzy
Kazetové markýzy
Markýzy na zimní zahrady
Samostatně stojící markýzy

Mnoho náhradních dílů na žaluzie, sítě proti hmyzu a plastová okna naleznete na www.zaluzieservis.cz

Jak čistit řetízkové žaluzie

11. června 2015 v 9:57

Jak čistit řetízkové žaluzie

Horizontální žaluzie nepotřebují speciální údržbu v podobě mazání komponentů či jiného seřizování. V případě znečištění prachem používáme při čištění jemnou textilní tkaninu, prachovku či jemnou houbičku. Používáme pouze mýdlové roztoky (vyvarujme se agresivních chemických přípravků). Žaluzie čistíme nejprve z jedné strany, poté ze strany druhé, a to tak aby nedošlo k poškození hliníkových lamel. Prach a jiné nečistoty opatrným způsobem setřeme.
Pozor si musíme dát na první lamelu ze shora, kde nesmíme posunout s kovovým plíškem u průřezu, kde je vedena textilní páska sloužící k vytahování a stahování lamel žaluzie. Pokud bychom kovový plíšek posunuli a skřípli textilní pásku, omezili bychom volný chod žaluzie a hrozí přetrhnutí pásky, což má za následek, že žaluzie nejde vytáhnout nahoru.