Červenec 2015

Co je Plisé?

23. července 2015 v 22:49

Co je Plisé?

Plisé je typ moderního látkového stínění. Už vás nebaví žaluzie nebo látkové rolety? Můžete si zdokonalit svůj interiér plisé doplňky do oken.
Jak plisé vypada?

Jedná se o látku, která je složená do harmoniky, ve správné poloze drží plisé vodící provázky. Výhodou je, že plisé se dá vyrobit i do velice atypických oken, například do trojúhelníkových nebo kulatých oken. Cena závisí na výběru látky, rozměru a tvaru plisé.

Mnoho náhradních dílů na žaluzie, sítě proti hmyzu a plastová okna naleztene v eshopu www.zaluzieservis.cz

Nejdou mi vytahovat žaluzie

23. července 2015 v 22:42

Chcete horizontální žaluzii vytáhnout a z nějakého důvodu to nelze? Musíme nejprve zjistit, co je příčina. Pokud máte žaluzie ovládané řetízkem, z největší pravděpodobností bude poškozená textilní páska, která má právě za úkol vytahovat a stahovat lamely žaluzie. Druhou možnou příčinou může být zaseknutý řetízek v mechanizmu žaluzie. Pozorně si prohlédněte textilní pásku, která prochází lamelami žaluzie a ověřte, zda není roztřepená, zamotaná, skřípnutá na první lamele (od shora) či úplně přetržená. Pokud zjistíte závadu na této pásce - je lepší si objednat žaluzii novou. Tato textilní páska se totiž musí vyměnit ve výrobě, na opravě je vysoký podíl ruční práce a tak cena opravy se pomalu přibližuje nové žaluzii. Pokud by byl zaseknutý nebo přetržený řetízek - lze si řetízek žaluzie objednat nový vč. spojky a žaluzii si opravit doma.
Pokud máte žaluzie meziskelní a řešíte problém s vytahováním - zaměřte se na provázek procházející lamelami žaluzie. Ten má za úkol žaluzii vytahovat. Tento provázek může být poškozený, roztřepený nebo přetržený. Pokud je provázek v pořádku věnujte pozornost průchodce. To je díl nacházející se nahoře odkud povázek vychází z okna, může být například poškozená pružinka uvnitř okna.

Všechny náhradní díly na žaluzie naleznete v internetovém obchodě www.zaluzieservis.cz

Děti a otevírání oken v panelových domech. Jak to řešit?

21. července 2015 v 23:21
Máte malé děti a máte strach, že si mohou samotné otevřít okno a ohrozit tak svoje zdraví vypadnutím? Mnoho lidí řeší tento problém výměnou okenní kličky. Jsou dvě možnosti - pokud máte děti cca do 5let - je možno pořídit okenní kličku s tlačítkem. S takovou kličkou lze otáčet pouze za součastného držení tlačítka palcem - to většinou děti v takovém věku ještě nesvedou.
Pokud jsou děti o něco starší než 5 let, volí zákazníci kličku na zámek. Jedná se o kličku, která má na sobě malý zámeček, jehož zamáčknutím se klička uzamkne - nelze s ní otáčet, tedy otevírat nebo zavírat okno. Kličku odemknete pouze klíčkem. Můžete dát okno například na ventilaci, kličku uzamknout a mít jistotu, že dítě s oknem nemůže manipulovat.
Okenní kliky naleznete v internetovém obchodě www.zaluzieservis.cz

Údržba plastových oken

21. července 2015 v 23:18
Základní údržba plastových oken by se měla provádět minimálně jednou za rok. Hlavně by se mělo promazat kování plastového okna, dále nanést olej na ubrousek a promastit těsnění, aby nespuchřelo a bylo stále pružné. V neposlední části údržby je důležité vyčistit odtokové kanálky a ošetřit rámy okna - speciálním čističem. Údržbovou sadu na plastová okna bílá nebo dekorovaná naleznete v internetovém obchodě www.zaluzieservis.cz

Nejčastější otázky na látkové rolety

21. července 2015 v 23:17

1) Jak se roletky ovládají?
Většina látkových roletek se ovládá pomocí řetízku umístěného vlevo nebo vpravo, zákazník si může stranu ovládání zvolit.
2) Kam se mohou roletky namontovat?
Je mnoho způsobů kam mohou být roletky namontovány, nejčastěji se však montáž provádí přímo na křídlo okna nebo na zeď nad okno. Další možností je například namontovat roletku špalety - musí však zde být vytvořené místo, aby šlo okno otevírat, aniž by roletka překážela.
3) Vytvoří roletky tmu?
Existují látky, které nepropustí vůbec žádné světlo, jedná se o látky extra silné nebo látky, které jsou vnější strany pogumované. Potom roletky vytváří skoro úplnou tmu. Píši skoro protože vždy vznikne určitý průsvit kolem roletky. Největší tmu umí vytvořit tzv. roletky orion, které se montují na křídlo okna velice podobně jako žaluzie. Tyto roletky obsahují krycí lišty, které zakrývají průsvit mezi sklem a látkou.
4) Kolik stojí látkové roletky?
Nelze bohužel jednoznačně říci. Je mnoho typů roletek stejně tak látek. Navíc se cena vždy odvíjí od rozměrů dané roletky.
5) Dělají se roletky na míru nebo jsou jen standardizované rozměry?
V obchodních domech lze nalézt látkové roletky, které se vyrábí na určité standardní rozměry. Tyto roletky jsou většinou z méně kvalitních komponentů nebo ty roletky, které se vyrábí na míru.
6) Jakou látku vybrat?
Záleží na tom, co od roletky očekáváte. Pokud chcete pouze zútulnit interiér, doporučuji zvolit nějakou desénovou látku, pokud od roletky očekáváte vytvoření soukromí, ale neztracení kontaktu se vnějším okolím, doporučuji zvolit látku zastiňující, která je z části průsvitná. A pokud řešíte problém s přehříváním interiéru, doporučuji látku pogumovanou, která má z vnější strany hliníkovou úpravu a tak efektivně odráží sluneční paprsky.
7) Existují náhradní díly na látkové roletky?

Ano, existují náhradní díly na látkové roletky. Například v internetovém obchodě www.zaluzieservis.cz

Co je boční markýza?

13. července 2015 v 19:56

Boční látková clona je vhodná především terasy u rodinných domků nebo na balkony bytových domů. Vytváří, jednak soukromí jejich majitelům a také chrání před nízko položeným sluníčkem. Na výběr je z několika barevných látek.

Náhradní díly na žaluzie, sítě proti hmyzu a další stínicí doplňky naleznete v internetovém obchodě www.zaluzieservis.cz

Co je svislá fasádní clona?

13. července 2015 v 19:55

Jedná se o typ venkovního stínění, které skvěle doplňuje venkovní žaluzie nebo venkovní rolety. Dá se říci, že jde o venkovní látkové rolety, přizpůsobené externím podmínkám. Na výběr je z nepřeberně velkého množství barev a typů látek. Můžete si zvolit takovou látku, která zastíní váš interiér, ale na druhou stranu zachová kontakt s okolím. Nebo naopak můžete zvolit látku s takovou hustotou, že v místnosti stažením clony vznikne skoro úplná tma. Tyto clony mohou mít být ovládány motorem. Lze je dokonce nastavit, tak že když začne svítit slunce, clony se automaticky zatáhnout nebo dále sjíždění/vytahování lze naprogramovat na určitý čas.

Náhradní díly na žaluzie, sítě proti hmyzu a na další stínicí doplňky naleznete v internetovém obchodě www.zaluzieservis.cz

Nejčastější otázky na sítě proti hmyzu

13. července 2015 v 18:50

1) Chci síť proti hmyzu do plastového okna, jaké jsou možnosti?

Nejběžnějším typem sítě proti hmyzu do plastových oken jsou okenní sítě, které se do okna přichytí pomocí otočných háčků. Háčky se zavírají za vnější těsnění rámu okna, do okna se tedy nic nevrtá ani nešroubuje. Síť proti hmyzu nenaruší funkčnost okna ani nesnižuje jeho termo-izolační vlastnosti.

2) Lze dát síť proti hmyzu i na balkonové dveře?

Na balkonové dveře se nejčastěji instaluje dveřní síť otevírací nebo posuvná. Otevírací dveřní sít se přišroubuje zvenku na rám balkonových dveří a otevírá/zavírá se ven jako klasické dveře. Posuvná dveřní síť mám na rámu okna nahoře a dole posuvné lišty a celá síť se posouvá jako sklo ve vitrínce.

3) Musí se vrtat do okna při montáži sítě proti hmyzu?

U okenních sítí se do oken vrtat nemusí, u dveřní nebo rolovací sítě ano. Pokud je provedena odborná montáž, síť nenaruší funkčnost a vlastnosti okna.

4) Kolik stojí sítě proti hmyzu?

Cena okenních sítí proti hmyzu se pohybuje kolem 600,- Kč za m2. Cena dveřních sítí se pohybuje od 2000 do 6000,- Kč. Cena závisí na barvě rámu, typu síťoviny a samozřejmě typu rámu.

5) Mohu nechat sítě v oknech i přes zimu?

Rám sítí proti hmyzu je z hliníku a síťovina z poplastovaného sklovklákna - tudíž mráz ani sníh sítím nevadí a mohou tak zůstat v oknech po celý rok.

6) Lze vyměnit síťovina?

Síťovina je v rámu sítě uchycena napínací gumovou bužírkou. Pokud tedy dojde k protržení síťoviny, lze ji vyměnit. Síťovinu a jiné náhradní díly si můžete zakoupit v internetovém obchodě www.zaluzieservis.cz

7) Za oknem mám květiny (věšák na prádlo), jak vyřešit síť proti hmyzu?

Pokud máte za oknem na parapetech květiny nebo věšák na prádlo, lze potom toto vyřešit rolovací sítí nebo sítí posuvnou.

Nejčastější otázky na vertikální žaluzie

13. července 2015 v 0:17

Nejprve je nutné si říci, co to jsou vertikální žaluzie. Vertikální žaluzie mají látkové (nebo plastové) lamely, kterou jsou zavěšeny v horním profilu. Ve spodní části jsou spojeny spojovací řetízkem, který zajišťuje bezvadný chod a přetáčení lamel. Jedná se o velice častý stínicí doplněk kanceláří, ordinaci, konferenčních a přednáškových sálů, ale i rodinných domů. Na chuť jim přichází i majitelé bytů, kteří vhodným výběrem z velkého množství látek modernizují interiér svého bydlení. Rozlišují se většinou dva typy, a to podle šířiky lamel žaluzie - buď mohou být lamely široké 127 mm a nebo 89 mm.

1) Jak se čistí vertikální žaluzie

Výrobci vertikálních žaluzií doručují na údržbu látkových lamel používat navlhčenou houbičku a šetrně prach a jiné drobné nečistoty setřít. Doporučuje se rozpojit spodní spojovací řetízek a jednotlivé lamely vyvěsit, položit je na stůl a opatrným způsobem očistit. V žádném případě nepoužívejte agresivní čisticí prostředky nebo lamely prát v pračce. Pokud jsou lamely více znečištěné, obraťte se na specializované firmy zabývající se čištěním těchto produktů.

2) Lze namontovat vertikální žaluzii do stropu ze sádrokartonu?

Ano, vertikální žaluzie lze namontovat i do stropu ze sádrokartonů. K uchycení úchytů, které drží horní profil vertikální žaluzie, se používají speciální hmoždinky, určené do sádrokartonu.


3) Lze namontovat vertikální žaluzii nad okno?

Ano, vertikální žaluzii lze namontovat i na zeď (okno) pomocí speciálních konzol.


4) Do jakých prostor jsou vertikální žaluzie vhodné

Vertikální žaluzie jsou nejčastějším doplňkem kanceláří, ordinací přednáškových a konferenčních sálů. Velice moderním doplňkem jsou i pro majitele rodinných domů nebo bytů.

5) Kolik stojí vertikální žaluzie

Cena vertikální žaluzie se odvíjí od velikosti žaluzie a hlavně od typu látky. Prodejci vertikálních žaluzií nabízí mnoho barev a typů látek, kde rozdíl mezi nejlevnější a nedražší látkou může být i v násobcích. Například vertikální žaluzie o rozměru 150 cm x 150 cm může stát 800,- Kč, ale i 2400,- Kč.

6) Jaké jsou výhody vertikálních žaluzií

Za velkou výhodu považuji, to že zákazník má možnost vybrat si z velkého množství látek a dotvořit si tak zajímavý interiér, může si vybrat i látku, která nepropouští světlo a vytvořit tak v místnosti skoro úplnou tmu. Další výhodou je cena - tento doplněk patří spolu s horizontálními žaluziemi k nejlevnějším stínicím doplňkům vůbec.

7) Existují náhradní díly na vertikální žaluzie


Tak jako vše má svou životnost. Po několika letech se může stát, že některé komponenty doslouží a jednoduše prasknou. Nemusíte však hned měnit celou žaluzii - například internetový obchod www.zaluzieservis.cz nabízí mnoho náhradních dílů na vertikální žaluzie. Mezi oblíbené náhradní díly patří především spodní závaží lamely, spodní spojovací řetízek, ramínka látek nebo spojka řetízku ovládáni.


Nejčastější otázky na řetízkové žaluzie

12. července 2015 v 23:15

1) Jak se žaluzie čistí?

Horizontální žaluzie nepotřebují speciální údržbu v podobě mazání komponentů či jiného seřizování. V případě znečištění prachem používáme při čištění jemnou textilní tkaninu, prachovku či jemnou houbičku. Používáme pouze mýdlové roztoky (vyvarujme se agresivních chemických přípravků). Žaluzie čistíme nejprve z jedné strany, poté ze strany druhé, a to tak aby nedošlo k poškození hliníkových lamel. Prach a jiné nečistoty opatrným způsobem setřeme.

2) Jak velké žaluzie lze vyrobit?

Výrobci vnitřních žaluzií uvádějí maximální garantované rozměry takto: maximální šířka cca 220 cm a maximální výška cca 240, přičemž maximální plocha kolem 5,3m2. Velkoformátové žaluzie jsou opatřeny tzv. převodovkou, která umožňuje snadný chod. Řetízek je takzvaně nekonečný (nemá spojku) a mechanizmem při vytahování projede až 5x. žaluzie se vytahuje pomaleji, ale zase zákazník necítí váhu žaluzie. Dále je v takto velkých žaluziích instalována tzv. brzda. Ta umožňuje to, že žaluzie nesjíždí, aniž byste museli řetízek zamačkávat do úchytu. Jednoduše řečeno - v jaké poloze žaluzii necháte, tak v té také zůstane.

3) Jaká je životnost řetízkových žaluzií

Vnitřní žaluzie vydrží mnoho let. Někteří výrobci prodlužují zákonem stanovenou záruční lhůtu z povinných dvou let na roky čtyři. Vnitřní řetízkové žaluzie obsahují však mnoho plastových komponentů jejich životnost je cca kolem 5-10 let. Po této době vlivem slunečního záření a opotřebení materiálu začínají tyto součástky dosluhovat - jedná se především o úchyt řetízku, spojku řetízku, kryty horního profilu a fixační kolíčky.

4) Existují náhradní díly na žaluzie?

Existuje mnoho náhradních dílů na žaluzie. Nakoupit se dají například v internetovém obchodě www.zaluzieservis.cz

5) Kolik stojí řetízkové žaluzie?

Cena řetízkových žaluzií se většinou nestanovuje za m2. Je to z toho důvodu, že jiné množství materiálu je použito u žaluzie široké 100cm a vysoké 200 cm, než u žaluzie 200 cm široké a 100 cm vysoké. Jde především o horní profil a počet stužek. U žaluzie široké 200 cm je použito 3 a více stužek a žebříčků, které drží a vytahují žaluzii naopak u žaluzie široké 100 cm je většinou menší množství stužek. Cena žaluzie široké 50 cm a vysoké 130 by se měla pohybovat kolem 550,- Kč bez montáže.

6) Výhody řetízkových žaluzií?

Mezi velkou výhodu žaluzií spatřuji regulaci světla. Žaluzie velice snadno umožňují regulovat množství světla v místnosti, natočíte si lamely žaluzie, tak jak vám to nejvíce vyhovuje. Další výhodou je její cena a dlouhá životnost.

7) Neztratím záruku na nová plastová okna namontováním žaluzií?

Plastová okna jsou výrobci konstrukčně navržené, tak aby právě okenní doplňky jako jsou žaluzie, nenarušily termo-izolační vlastnosti okna. Správná montáž žaluzie je do zasklívacích lišt (nikoli do rámu okna). Veškeré vruty i dírky, které jsou zapotřebí k namontování žaluzie se mají provádět právě do zasklívacích lišt. Pokud se v budoucnu rozhodnete žaluzie odstranit, stačí v oknech tyto lišty u vašeho dodavatele oken vyměnit a okna máte zcela jako nová.


6 Důvodu proč si pořídit řetízkové žaluzie

9. července 2015 v 11:01

1) Poměr cena / výkon

Řetízkové (vnitřní) žaluzie jsou relativně levným okenním doplňkem v porovnání s jejím užitkem.

2) Funkčnost okna

Řetízková žaluzie nikterak neomezuje funkčnost plastového okna. Instalace je mezi zasklívací lišty, před izolační dvojsklo. Okno s žaluzií lze otevřít zcela dokořán a i při ventilaci žaluzie stále drží u skla díky fixačním vodícím strunám. Okno istalací žaluzie neztrácí své izolační vlastnosti.

3) Moderní vzhled

Řetízkové žaluzie nabízí plno barevných kombinací, můžete si zvolit barvu horního profilu a řetízku - například bílou nebo stříbrnou (hnědou) a kombinovat ji s různými barvami lamel žaluzie - od pastelových barev až po imitace dřeva. Pokud byste si chtěli trochu připlatit - vyrábí se v dnešní době i lamely bambusové. Standardně se lamely vyráví v šířce 25mm, můžete si však vybrat i užší lamely široké 16mm nebo naopak širší 35mm a 50mm.

4) Regulace světla

Žaluzie jsou asi nejlepším doplňkem, kterým můžete snadno regulovat světlo v místnosti. Natáčením lamel si vytvoříte přesně tolik světla, kolik v místnosti potřebujete.

5) Dlouhá životnost


Řetízkové žaluzie mají životnost zpravidla 5-15 let. Záleží samozřejmě, jak se k nim majitel chová.

Spousta náhradních dílů

Na žaluzie se prodává spousty náhradních dílů, po několika letech používání, tak jako vše, se opotřebí a je třeba vyměnit některé komponenty. Žaluzie mají tu výhodu, že nemusíte rovnou kupovat nové, ale většinou stačí vyměnit nějaké součástky a žaluzie slouží dalších pár let. Navíc veškeré náhradní díly na žaluzie jsou otázkou pár korun.

Výměna úchytu řetízku žaluzie

8. července 2015 v 16:49
Máte řetízkové žaluzie a po několika letech používání se vám úplně rozpadá úchyt, do kterého se řetízek zamačkává, aby žaluzie držela ve vytažené poloze? Nezoufejte a kupte si úchyt v našem eshopu www.zaluzieservis.cz. Na výběr je hned několik barevných provedení. Výměnu zvládne úplně každý. Úchyt je přichycen dvěma šroubky, stačí šroubky vytočit a nový úchyt připevnit zpět.