6 Důvodu proč si pořídit řetízkové žaluzie

9. července 2015 v 11:01

1) Poměr cena / výkon

Řetízkové (vnitřní) žaluzie jsou relativně levným okenním doplňkem v porovnání s jejím užitkem.

2) Funkčnost okna

Řetízková žaluzie nikterak neomezuje funkčnost plastového okna. Instalace je mezi zasklívací lišty, před izolační dvojsklo. Okno s žaluzií lze otevřít zcela dokořán a i při ventilaci žaluzie stále drží u skla díky fixačním vodícím strunám. Okno istalací žaluzie neztrácí své izolační vlastnosti.

3) Moderní vzhled

Řetízkové žaluzie nabízí plno barevných kombinací, můžete si zvolit barvu horního profilu a řetízku - například bílou nebo stříbrnou (hnědou) a kombinovat ji s různými barvami lamel žaluzie - od pastelových barev až po imitace dřeva. Pokud byste si chtěli trochu připlatit - vyrábí se v dnešní době i lamely bambusové. Standardně se lamely vyráví v šířce 25mm, můžete si však vybrat i užší lamely široké 16mm nebo naopak širší 35mm a 50mm.

4) Regulace světla

Žaluzie jsou asi nejlepším doplňkem, kterým můžete snadno regulovat světlo v místnosti. Natáčením lamel si vytvoříte přesně tolik světla, kolik v místnosti potřebujete.

5) Dlouhá životnost


Řetízkové žaluzie mají životnost zpravidla 5-15 let. Záleží samozřejmě, jak se k nim majitel chová.

Spousta náhradních dílů

Na žaluzie se prodává spousty náhradních dílů, po několika letech používání, tak jako vše, se opotřebí a je třeba vyměnit některé komponenty. Žaluzie mají tu výhodu, že nemusíte rovnou kupovat nové, ale většinou stačí vyměnit nějaké součástky a žaluzie slouží dalších pár let. Navíc veškeré náhradní díly na žaluzie jsou otázkou pár korun.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama