Nejčastější otázky na látkové rolety

21. července 2015 v 23:17

1) Jak se roletky ovládají?
Většina látkových roletek se ovládá pomocí řetízku umístěného vlevo nebo vpravo, zákazník si může stranu ovládání zvolit.
2) Kam se mohou roletky namontovat?
Je mnoho způsobů kam mohou být roletky namontovány, nejčastěji se však montáž provádí přímo na křídlo okna nebo na zeď nad okno. Další možností je například namontovat roletku špalety - musí však zde být vytvořené místo, aby šlo okno otevírat, aniž by roletka překážela.
3) Vytvoří roletky tmu?
Existují látky, které nepropustí vůbec žádné světlo, jedná se o látky extra silné nebo látky, které jsou vnější strany pogumované. Potom roletky vytváří skoro úplnou tmu. Píši skoro protože vždy vznikne určitý průsvit kolem roletky. Největší tmu umí vytvořit tzv. roletky orion, které se montují na křídlo okna velice podobně jako žaluzie. Tyto roletky obsahují krycí lišty, které zakrývají průsvit mezi sklem a látkou.
4) Kolik stojí látkové roletky?
Nelze bohužel jednoznačně říci. Je mnoho typů roletek stejně tak látek. Navíc se cena vždy odvíjí od rozměrů dané roletky.
5) Dělají se roletky na míru nebo jsou jen standardizované rozměry?
V obchodních domech lze nalézt látkové roletky, které se vyrábí na určité standardní rozměry. Tyto roletky jsou většinou z méně kvalitních komponentů nebo ty roletky, které se vyrábí na míru.
6) Jakou látku vybrat?
Záleží na tom, co od roletky očekáváte. Pokud chcete pouze zútulnit interiér, doporučuji zvolit nějakou desénovou látku, pokud od roletky očekáváte vytvoření soukromí, ale neztracení kontaktu se vnějším okolím, doporučuji zvolit látku zastiňující, která je z části průsvitná. A pokud řešíte problém s přehříváním interiéru, doporučuji látku pogumovanou, která má z vnější strany hliníkovou úpravu a tak efektivně odráží sluneční paprsky.
7) Existují náhradní díly na látkové roletky?

Ano, existují náhradní díly na látkové roletky. Například v internetovém obchodě www.zaluzieservis.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama