Nejčastější otázky na řetízkové žaluzie

12. července 2015 v 23:15

1) Jak se žaluzie čistí?

Horizontální žaluzie nepotřebují speciální údržbu v podobě mazání komponentů či jiného seřizování. V případě znečištění prachem používáme při čištění jemnou textilní tkaninu, prachovku či jemnou houbičku. Používáme pouze mýdlové roztoky (vyvarujme se agresivních chemických přípravků). Žaluzie čistíme nejprve z jedné strany, poté ze strany druhé, a to tak aby nedošlo k poškození hliníkových lamel. Prach a jiné nečistoty opatrným způsobem setřeme.

2) Jak velké žaluzie lze vyrobit?

Výrobci vnitřních žaluzií uvádějí maximální garantované rozměry takto: maximální šířka cca 220 cm a maximální výška cca 240, přičemž maximální plocha kolem 5,3m2. Velkoformátové žaluzie jsou opatřeny tzv. převodovkou, která umožňuje snadný chod. Řetízek je takzvaně nekonečný (nemá spojku) a mechanizmem při vytahování projede až 5x. žaluzie se vytahuje pomaleji, ale zase zákazník necítí váhu žaluzie. Dále je v takto velkých žaluziích instalována tzv. brzda. Ta umožňuje to, že žaluzie nesjíždí, aniž byste museli řetízek zamačkávat do úchytu. Jednoduše řečeno - v jaké poloze žaluzii necháte, tak v té také zůstane.

3) Jaká je životnost řetízkových žaluzií

Vnitřní žaluzie vydrží mnoho let. Někteří výrobci prodlužují zákonem stanovenou záruční lhůtu z povinných dvou let na roky čtyři. Vnitřní řetízkové žaluzie obsahují však mnoho plastových komponentů jejich životnost je cca kolem 5-10 let. Po této době vlivem slunečního záření a opotřebení materiálu začínají tyto součástky dosluhovat - jedná se především o úchyt řetízku, spojku řetízku, kryty horního profilu a fixační kolíčky.

4) Existují náhradní díly na žaluzie?

Existuje mnoho náhradních dílů na žaluzie. Nakoupit se dají například v internetovém obchodě www.zaluzieservis.cz

5) Kolik stojí řetízkové žaluzie?

Cena řetízkových žaluzií se většinou nestanovuje za m2. Je to z toho důvodu, že jiné množství materiálu je použito u žaluzie široké 100cm a vysoké 200 cm, než u žaluzie 200 cm široké a 100 cm vysoké. Jde především o horní profil a počet stužek. U žaluzie široké 200 cm je použito 3 a více stužek a žebříčků, které drží a vytahují žaluzii naopak u žaluzie široké 100 cm je většinou menší množství stužek. Cena žaluzie široké 50 cm a vysoké 130 by se měla pohybovat kolem 550,- Kč bez montáže.

6) Výhody řetízkových žaluzií?

Mezi velkou výhodu žaluzií spatřuji regulaci světla. Žaluzie velice snadno umožňují regulovat množství světla v místnosti, natočíte si lamely žaluzie, tak jak vám to nejvíce vyhovuje. Další výhodou je její cena a dlouhá životnost.

7) Neztratím záruku na nová plastová okna namontováním žaluzií?

Plastová okna jsou výrobci konstrukčně navržené, tak aby právě okenní doplňky jako jsou žaluzie, nenarušily termo-izolační vlastnosti okna. Správná montáž žaluzie je do zasklívacích lišt (nikoli do rámu okna). Veškeré vruty i dírky, které jsou zapotřebí k namontování žaluzie se mají provádět právě do zasklívacích lišt. Pokud se v budoucnu rozhodnete žaluzie odstranit, stačí v oknech tyto lišty u vašeho dodavatele oken vyměnit a okna máte zcela jako nová.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama