Nejčastější otázky na sítě proti hmyzu

13. července 2015 v 18:50

1) Chci síť proti hmyzu do plastového okna, jaké jsou možnosti?

Nejběžnějším typem sítě proti hmyzu do plastových oken jsou okenní sítě, které se do okna přichytí pomocí otočných háčků. Háčky se zavírají za vnější těsnění rámu okna, do okna se tedy nic nevrtá ani nešroubuje. Síť proti hmyzu nenaruší funkčnost okna ani nesnižuje jeho termo-izolační vlastnosti.

2) Lze dát síť proti hmyzu i na balkonové dveře?

Na balkonové dveře se nejčastěji instaluje dveřní síť otevírací nebo posuvná. Otevírací dveřní sít se přišroubuje zvenku na rám balkonových dveří a otevírá/zavírá se ven jako klasické dveře. Posuvná dveřní síť mám na rámu okna nahoře a dole posuvné lišty a celá síť se posouvá jako sklo ve vitrínce.

3) Musí se vrtat do okna při montáži sítě proti hmyzu?

U okenních sítí se do oken vrtat nemusí, u dveřní nebo rolovací sítě ano. Pokud je provedena odborná montáž, síť nenaruší funkčnost a vlastnosti okna.

4) Kolik stojí sítě proti hmyzu?

Cena okenních sítí proti hmyzu se pohybuje kolem 600,- Kč za m2. Cena dveřních sítí se pohybuje od 2000 do 6000,- Kč. Cena závisí na barvě rámu, typu síťoviny a samozřejmě typu rámu.

5) Mohu nechat sítě v oknech i přes zimu?

Rám sítí proti hmyzu je z hliníku a síťovina z poplastovaného sklovklákna - tudíž mráz ani sníh sítím nevadí a mohou tak zůstat v oknech po celý rok.

6) Lze vyměnit síťovina?

Síťovina je v rámu sítě uchycena napínací gumovou bužírkou. Pokud tedy dojde k protržení síťoviny, lze ji vyměnit. Síťovinu a jiné náhradní díly si můžete zakoupit v internetovém obchodě www.zaluzieservis.cz

7) Za oknem mám květiny (věšák na prádlo), jak vyřešit síť proti hmyzu?

Pokud máte za oknem na parapetech květiny nebo věšák na prádlo, lze potom toto vyřešit rolovací sítí nebo sítí posuvnou.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama