Nejčastější otázky na vertikální žaluzie

13. července 2015 v 0:17

Nejprve je nutné si říci, co to jsou vertikální žaluzie. Vertikální žaluzie mají látkové (nebo plastové) lamely, kterou jsou zavěšeny v horním profilu. Ve spodní části jsou spojeny spojovací řetízkem, který zajišťuje bezvadný chod a přetáčení lamel. Jedná se o velice častý stínicí doplněk kanceláří, ordinaci, konferenčních a přednáškových sálů, ale i rodinných domů. Na chuť jim přichází i majitelé bytů, kteří vhodným výběrem z velkého množství látek modernizují interiér svého bydlení. Rozlišují se většinou dva typy, a to podle šířiky lamel žaluzie - buď mohou být lamely široké 127 mm a nebo 89 mm.

1) Jak se čistí vertikální žaluzie

Výrobci vertikálních žaluzií doručují na údržbu látkových lamel používat navlhčenou houbičku a šetrně prach a jiné drobné nečistoty setřít. Doporučuje se rozpojit spodní spojovací řetízek a jednotlivé lamely vyvěsit, položit je na stůl a opatrným způsobem očistit. V žádném případě nepoužívejte agresivní čisticí prostředky nebo lamely prát v pračce. Pokud jsou lamely více znečištěné, obraťte se na specializované firmy zabývající se čištěním těchto produktů.

2) Lze namontovat vertikální žaluzii do stropu ze sádrokartonu?

Ano, vertikální žaluzie lze namontovat i do stropu ze sádrokartonů. K uchycení úchytů, které drží horní profil vertikální žaluzie, se používají speciální hmoždinky, určené do sádrokartonu.


3) Lze namontovat vertikální žaluzii nad okno?

Ano, vertikální žaluzii lze namontovat i na zeď (okno) pomocí speciálních konzol.


4) Do jakých prostor jsou vertikální žaluzie vhodné

Vertikální žaluzie jsou nejčastějším doplňkem kanceláří, ordinací přednáškových a konferenčních sálů. Velice moderním doplňkem jsou i pro majitele rodinných domů nebo bytů.

5) Kolik stojí vertikální žaluzie

Cena vertikální žaluzie se odvíjí od velikosti žaluzie a hlavně od typu látky. Prodejci vertikálních žaluzií nabízí mnoho barev a typů látek, kde rozdíl mezi nejlevnější a nedražší látkou může být i v násobcích. Například vertikální žaluzie o rozměru 150 cm x 150 cm může stát 800,- Kč, ale i 2400,- Kč.

6) Jaké jsou výhody vertikálních žaluzií

Za velkou výhodu považuji, to že zákazník má možnost vybrat si z velkého množství látek a dotvořit si tak zajímavý interiér, může si vybrat i látku, která nepropouští světlo a vytvořit tak v místnosti skoro úplnou tmu. Další výhodou je cena - tento doplněk patří spolu s horizontálními žaluziemi k nejlevnějším stínicím doplňkům vůbec.

7) Existují náhradní díly na vertikální žaluzie


Tak jako vše má svou životnost. Po několika letech se může stát, že některé komponenty doslouží a jednoduše prasknou. Nemusíte však hned měnit celou žaluzii - například internetový obchod www.zaluzieservis.cz nabízí mnoho náhradních dílů na vertikální žaluzie. Mezi oblíbené náhradní díly patří především spodní závaží lamely, spodní spojovací řetízek, ramínka látek nebo spojka řetízku ovládáni.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ZdenekN ZdenekN | E-mail | 17. ledna 2017 v 14:29 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na zaluzieservis.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama