Září 2015

Návod na vyměření žaluzie

27. září 2015 v 0:45

Návod na vyměření žaluzie

Chcete si zaměřit horizontální žaluzii ovládanou řetízkem - klasické žaluzie, které se dnes instalují před sklo do plastových oken

Zaměření šířky žaluzie

Vemte si metr a změřte pouze sklo mezi zasklívacími lištami, chcete-li být co nejpřesnější měřte cca od půlky černé gumy na jedné straně do půlky černé gumy na druhé strnaně. Měření proveďte na třech místech - dole, uprostřed a nahoře okna. Docela často se stává že uprostřed je o něco málo mm jiná šířka - je to způsobeno tím, okno je trochu zkroucené. Pár milimetrů je však v toleranci výrobce plastových oken, tak není zapotřebí panikařit a ihned volat na reklamační oddělení výrobce oken :-). Zpět k zaměření šířky žaluzie - uvědomte si, že jak změříte šířku, tak budou široké lamely žaluzie. Lamely se musí otáčet - nesmí dřít o zasklívací lišty. Je tedy dobré mít při měření cca 2mm vůli.

Zaměření výšky žaluzie
Je mnohem jednodušší než u měření šířky. Když měříme výšku změříme opět výšku skla mezi zasklívacími lištami a přidáme cca 1 cm (jednoduše řečeno zaokrouhlíme nahoru). Například změříte-li na výšku 133,2 cm - zadejte výrobní šířku žaluzie 134 cm.

Uvedené pravé a levé strany ovládání žaluzie

Při zadávání řetízkové žaluzie do výroby je zapotřebí uvést i na jaké straně se bude necházet řetízek, kterým se žaluzie ovládá, tedy vlevo nebo vpravo. Nepsaným pravidlem je že se řetízek dává na druhou stranu než je klika platového okna. A to z toho důvodu, aby se řetízek nepletl při manipulaci s klikou.

Našponování struny žaluzie

27. září 2015 v 0:28

Jak napnout strunu žaluzie?


Máte několi let řetízkové žaluzie ve Vašich oknech a po nějaké době se Vám povolily struny žaluzie?

Našponování je velice jednoduché. Tyto saturny se napínají nahoře žaluzie, musíte nejprve sejmout krytky. Fixační silon je zde zafixován plastovým krytem, odejměte jej a nahmatejte strunu. Poté za konec struny zatáhněte a tím strunu napnete.
Zpět silon plastovou krytou zafixujte, vratťte krytku žaluzie.

To je celé :-)